Luiza Słychan

adwokat

Reprezentuję kobiety oraz ich rodziny w postępowaniach toczących się przeciwko osobom udzielającym im świadczeń medycznych.
Jestem z Tobą na każdym etapie walki o Twoje prawa.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

ONA MA SIŁĘ

Luiza Slychan02 kwietnia 2022Komentarze (0)

Witaj!

Ależ te dwa tygodnie od poprzedniego wpisu z kategorii Poza gabinetem zleciały.

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia kiedy!

Zastanawiasz się z jaką książką dziś do Ciebie przychodzę?

Jeśli tak…

Zapraszam Cię zatem na filiżankę pysznej kawy lub ulubionej herbaty. Gotowa? Usiądź wygodnie, a ja polecę Ci kolejną z książek, które warto przeczytać.

Zmiana myślenia na temat zaspokojenia seksualnego kobiet?

Czym jest pożądanie, czego (i dlaczego) się wstydzimy, jak fantazjujemy, dlaczego tak ważne są kontekst oraz emocje i dlaczego – mimo wielkich starań naukowców – nigdy nie powstanie ,,różowa tabletka”, czyli odpowiednik viagry dla kobiet? 

,,Ona ma siłę”

Ona ma siłęAutorką książki jest Emily Nagoski. Ceniona amerykańska seksuolożka, psycholożka i terapeutka. Niesamowita kobieta, która prowadzi badania nad płcią oraz seksualnością, a także warsztaty i szkolenia z edukacji seksualnej. Współpracuje ze słynnym Instytutem Kinseya.

Książka ta stanowi zestaw odpowiedzi na pytania, które nurtują nie jedną z nas. Jak sama autorka przyznaje, odpowiedzi te – czego była świadkiem – zmieniły życie wielu kobiet.

Z czego wynikają te odpowiedzi?

Otóż z wiedzy dostarczonej przez współczesną naukę oraz z osobistych historii kobiet, które – dzięki większej świadomości seksualnej – doznały zmian w relacjach z własnym ciałem.

Kim są te kobiety? To bohaterki książki Emily Nagoski. Autorka wierzy, że opowiadając ich historie, zdoła pokazać czytelniczce, jak podążać własną ścieżką, tak aby mogła osiągnąć i wykorzystać pełnię możliwości, które gdzieś głęboko w każdej z nas drzemią.

Dlaczego polecam tę książkę?

Ponieważ jest to przewodnik o seksualności, który stworzony został przez jedną z nas.

Od kobiety dla kobiet.

Autorka obala liczne mity związane z tematem seksualności kobiet, a także wskazuje drogę do tego jak pokochać własne ciało, czyniąc z różnorodności oraz niedoskonałości piękno i prawdziwą siłę.

Pozwala zrozumieć, jak działa świat kobiecej sfery intymnej, czyniąc to bez wulgaryzmów, nieprzyjemnych żartów, czy krzywdzących stereotypów.

Lektura tej książki pozwoli Ci zrozumieć, że pobudzenie seksualne kobiet jest procesem, który jednocześnie uruchamia włączniki i dezaktywuje wyłączniki. Uświadomisz sobie przy tym, jak bardzo kontekst – rozumiany jako Twoje otoczenie i Twój stan umysłu – wpływa na to, kiedy włączniki i wyłączniki się aktywują.

,,Nie to, jak działa seksualność, lecz to, co czujesz na temat tego jak funkcjonuje Twoja seksualność, determinuje, czy Twoje życie seksualne charakteryzuje się niepokojem i stresem… czy pewnością i radością.” – Emily Nagoski

Poznasz historie z życia wzięte. Ale nie tylko. 🙂

Jakie tematy zostały w niej poruszone?

W tej publikacji, czytelniczka znajdzie 9 rozdziałów.

 1. Anatomia: każdy jest inny.
 2. Model podwójnej kontroli: Twoja osobowość seksualna.
 3. Kontekst: i Jedyny Pierścień (by wszystkimi rządzić) w Twoim emocjonalnym mózgu.
 4. Kontekst emocjonalny: seks w mózgu małpy.
 5. Kontekst kulturowy: życie pełne pozytywnej seksualności w świecie negatywnej seksualności.
 6. Pobudzenie: wilgotność o niczym nie świadczy.
 7. Pożądanie: tak naprawdę to nie jest popęd.
 8. Orgazm: rewelacyjny dodatek.
 9. Metaemocje: ostateczny kontekst pozytywnej seksualności.

Co więcej, książka podzielona została na 4 tematyczne części, które ułożone są tak, że śmiało możesz sięgnąć jedynie do tematu który Cię interesuje.

Część pierwsza: podstawy (i więcej).
Część druga: seks w kontekście.
Część trzecia: seks w praktyce.
Część czwarta: ekstaza dla każdego.
+ zakończenie: Ty jesteś sekretnym składnikiem.

Książka zawiera również 2 załączniki:

 1. Masturbacja terapeutyczna.
 2. Orgazm rozszerzony.

* * *

Niestety, kwestie związane z naszą kobiecością i seksualnością stanowią tabu. Tematy wstydliwe i rzadko poruszane. Niekiedy mówione wręcz szeptem.

W mojej ocenie, autorka książki – w części dotyczącej kontekstu kulturowego – idealnie ujęła to co chodzi mi po głowie zawsze, gdy o tym wspominam.

Chyba od zawsze – na szczęście w obecnych czasach powoli się to zmienia – kobiety wychowywane są na dysfunkcyjne pod względem seksualnym.

Powyższe w połączeniu z ”kultem ciała” i usilnym dążeniem przez nas do doskonałości pod każdym względem, może potęgować te dysfunkcje.

W dzisiejszym świecie, gdzie edukacja seksualna stoi pod ogromnym znakiem zapytania, ta książka to absolutny must have! Zarówno dla dojrzałych kobiet, jak i tych które dopiero zaczynają poznawać swoja seksualność.

Muszę Cię jednak uprzedzić, że nic nie wydarzy się samo.

Co przez to rozumiem?

Otóż, sama – choćby – najbardziej wnikliwa lektura tej książki, nie sprawi, że Twoje obecne myślenie oraz dotychczasowe przekonania, które kiełkowały przecież w Tobie od najmłodszych lat, nagle znikną.

Nad wszystkim trzeba pracować.

Pozwól sobie więc na tę podróż, która może doprowadzić Cię do tego, że staniesz się silną i pewną siebie kobietą, a przy okazji na mecie tej podróży dotrzesz do wspaniałego i spełnionego życia seksualnego.

Ściskam Cię mocno!

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Zatwarnicki Słychan Adwokaci w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Zatwarnicki Słychan Adwokaci w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: