Luiza Słychan

adwokat

Reprezentuję kobiety oraz ich rodziny w postępowaniach toczących się przeciwko osobom udzielającym im świadczeń medycznych.
Jestem z Tobą na każdym etapie walki o Twoje prawa.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Serdecznie witam Cię Droga Czytelniczko!

Jest mi niezmiernie miło gościć Cię na moim blogu. Mam nadzieję, że jego lektura będzie dla Ciebie zarówno lekka jak i pomocna w życiu codziennym. 

Nazywam się Luiza Słychan – jestem adwokatem – jednocześnie partnerem w Zatwarnicki Słychan Adwokaci – który reprezentuje pokrzywdzonych w szeroko rozumianych sprawach o błąd medyczny.

Pragnę przy tym podkreślić, że główną częścią mojej działalności jest troska o prawa kobiet, które naruszane są w placówkach medycznych, czy gabinetach lekarskich. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej do naruszenia praw kobiet dochodzi w związku z udzieleniem świadczeń z zakresu tak delikatnych specjalizacji jakimi są ginekologia i położnictwo. 

W trakcie postępowań toczących się przeciwko osobom udzielającym świadczeń zdrowotnych otaczam opieką – reprezentuję – kobiety na każdym etapie postępowań m.in. w sprawach karnych, cywilnych, czy przed Wojewódzką Komisją ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. 

Dlaczego warto mi zaufać?

Domyślam się, że przed podjęciem decyzji komu powierzysz – najważniejszą dla Ciebie – sprawę dokładnie sprawdzisz z kim u boku będziesz chciała walczyć o sprawiedliwość. Nie sposób nie dostrzec, że w obecnych czasach na rynku jest wiele kancelarii reprezentujących Klientów w sprawach o błędy medyczne.

Dlaczego zatem ja? 

Oczywiście posiadam odpowiednie kwalifikacje. Obok tego, że jestem adwokatem ukończyłam również studia z zakresu Prawa medycznego i Bioetyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Pamiętaj jednak, że wykształcenie to nie wszystko, przeciwnie to dopiero początek. W tak ważnych sprawach – poza wykształceniem – najważniejsza jest idea, pasja i miłość do tego co się robi. 

Kocham swoją pracę. Dzięki niej odnalazłam swój cel w życiu. Jako kobieta walczę w imieniu innych kobiet o sprawiedliwość. O sprawiedliwość za krzywdę która je spotkała. I jestem z tego bardzo dumna. 

Kochana, a teraz wprost i od serca…

Z pewnością nie zdziwi Cię fakt, że jako kobieta od wielu lat uczęszczam do lekarza ginekologa. Zanim trafiłam do obecnie prowadzącej mnie cudownej Pani ginekolog, która wykonuje swój zawód pełna pasji i oddania swoim pacjentkom, odbywałam wizyty u różnych lekarzy ginekologów, których postawa wobec mnie jako pacjentki była co najmniej niestosowna.

Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych pociech. Syna i córki. Oba porody były dla mnie bardzo trudne i finalnie zakończyły się drogą cięcia cesarskiego. Nie są mi więc obce – negatywne – uczucia towarzyszące kobietom zarówno w gabinetach ginekologicznych, jak i na oddziałach ginekologiczno – położniczych. 

W następstwie przykrych – osobistych – doświadczeń narodziła się we mnie miłość do spraw medycznych. Nie jestem w stanie być obojętną na – coraz częściej wstępującą – ,,epidemię’’ braku empatii, profesjonalizmu, czy zaangażowania osób, które udzielają świadczeń medycznych, a w szczególności z tak delikatnej dziedziny jaką jest ginekologia i położnictwo. 

Pozwól mi więc otoczyć Cię opieką i u Twego boku walczyć o sprawiedliwość za krzywdę, której doznałaś. 

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, serdecznie zachęcam Cię do kontaktu.

Luiza Słychan
adwokat

***