Luiza Słychan

adwokat

Reprezentuję kobiety oraz ich rodziny w postępowaniach toczących się przeciwko osobom udzielającym im świadczeń medycznych.
Jestem z Tobą na każdym etapie walki o Twoje prawa.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Czuła Przewodniczka

Luiza Slychan22 kwietnia 2022Komentarze (0)

Witaj moja Kochana!

Wiem, że w ostatnim czasie moje wpisy wymagały od Ciebie zdecydowanie większego skupienia. Ale uwierz mi, posiadanie wiedzy, którą staram Ci się przekazać jest bezcenne.

Dziś nie będę Cię zamęczała, ani tym jakie masz prawa, ani tym jakie obowiązki mają podmioty medyczne.

Jak się czujesz?

Czytałaś poprzednie wpisy z kategorii Poza gabinetem:) ?

A może dziś jesteś tu po raz pierwszy? Konieczne daj znać, jestem bardzo ciekawa!

Zastanawiasz się z jaką książką dziś do Ciebie przychodzę?

Jeśli tak…

Zapraszam Cię na filiżankę pysznej kawy lub ulubionej herbaty. Gotowa? Usiądź wygodnie, a ja polecę Ci kolejną z książek, które warto przeczytać.

Dlaczego, my kobiety nie żyjemy tak, jakbyśmy tego chciały?

Dlaczego – zazwyczaj – nie robimy tego co nam służy, tego na co mamy ochotę?

Dlaczego, tak kurczowo trzymamy się starych – wpojonych nam przez rodziców, społeczeństwo etc. – wzorców? Same od siebie odchodzimy.

Moja Droga, czas to zmienić!

,,Ile razy wątpiłam w swoją drogę, w swoją kobiecość, w swój talent? Ile razy schodziłam z mojej ścieżki życia, bo słuchałam innych, czułam się przymuszana, chciałam kogoś zadowolić, stawiałam cudze potrzeby ponad własnymi? Ile razy płakałam z żalu, z bezsilności, ze złości? Tylko ja to wiem…” – Magda Mołek

Jakież to prawdziwe. Nie sądzisz?

Jakbym czytała o sobie samej… A Ty?

,,Czuła Przewodniczka” Kobieca droga do siebie.

Czuła PrzewodniczkaAutorką tej książki jest niesamowita kobieta – Natalia de Barbaro. Psycholożka, poetka, felietonistka ,,Wysokich Obcasów” i ,,Charakterów”. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet Własny Pokój oraz sesje coachingowe.

Jak twierdzi sama autorka, ta książka jest o tym, że choćbyśmy daleko od siebie samych odeszły, zawsze możemy znaleźć drogę powrotną.

Owszem, prowadzi ona przez wyboje i wertepy, ale ta droga na nas czeka. A na jej końcu czekamy na siebie my same. 🙂

 

,,Postawiła mnie do pionu. Uświadomiła mi, że wszystkie tak się bardzo staramy być idealnymi matkami, żonami, kochankami, pracownicami, organizatorkami. Boimy się, że nie spełnimy oczekiwań innych. Szarpiemy się z życiem. Dosyć tego, Kobiety Kochane! Odpuśćmy! Świat się nie zawali, gwarantuję. Najwyższa pora na czas dobroci dla siebie. Podążaj za Czułą Przewodniczką. Nie znasz? Mieszka w Tobie.” – Dorota Wellman

Dlaczego polecam tę książkę?

Ponieważ jej lektura pozwala nam uświadomić sobie, że my kobiety, jesteśmy wyjątkowe.

Z każdą stroną otwiera oczy, że jesteśmy dla siebie zbyt surowe. Jednocześnie, pozwala dostrzec, że powinnyśmy same siebie pokochać, być dla siebie dobre oraz żyć w zgodzie ze sobą.

Ta pozycja jest niesamowitym wsparciem dla kobiet, które pogubiły się w swoich aspiracjach, w dążeniach do obranych celów oraz spełnianiu oczekiwań otaczającego ich świata.

Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że na łamach jej lektury docierała ona do moich najciemniejszych zakamarków. Wyciągała na światło dzienne to, co często starałam się zepchnąć w otchłań – poza granice mojej świadomości.

Autorka jest przy tym bardzo bezpośrednia. Czytając Czułą Przewodniczkę, momentami odnosiłam wrażenie, że rozmawiam z przyjaciółką, która – absolutnie – nie boi się zadać mi najtrudniejsze z pytań.

Ta książka to zaproszenie do wolności. Do bliskości ze sobą oraz spojrzenia na siebie życzliwym okiem.

Niewątpliwie atutem książki jest to, że została napisana bardzo lekkim i przystępnym dla każdego językiem. Dzięki temu czyta się ją szybko i przyjemnie.

Jakie tematy zostały zostały w niej poruszone?

Ta książka nie zawiera w sobie ”typowych” rozdziałów. Raczej ujęłabym, że jest podzielona na części, które ukazują nam ile mamy w sobie sprzecznych głosów.

W zabawny, poruszający, momentami bolesny sposób pozwala nam odkryć prawdę o naszym zagubionym wnętrzu. W każdej części czytelniczka jest w stanie odnaleźć siebie i – chyba właśnie to – uderza najmocniej.

Jakie sprzeczne głosy znajdziemy w Czułej Przewodniczce?

 1. Potulna.
 2. Królowa Śniegu.
 3. Męczennica.
 4. Chocholi taniec.
 5. Trzy siostry.
 6. Kobieta zafoliowana.
 7. To co pomaga.
 8. Wewnętrzne niemowlę.
 9. Dzika dziewczynka.
 10. Od królowej Śniegu do Dorosłej.
 11. Od męczennicy do Serdecznej.

* * *

Kochane Kobiety!

Większość z nas uwięziona jest w powinnościach życia codziennego. Z każdym dniem oddalamy się od siebie i swoich potrzeb.

Nieustannie się krytykujemy. Oceniamy siebie zbyt surowo.

Może czas odpuścić?

Nie musimy być zawsze idealne, wspaniałomyślne i gotowe na poświęcenie wszystkich swoich planów i marzeń, tylko po to aby zadowolić innych.

Jeśli czujesz się zagubiona, czas poskładać się w całość!

Ściskam Cię mocno!

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Zatwarnicki Słychan Adwokaci w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Zatwarnicki Słychan Adwokaci w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: