Luiza Słychan

adwokat

Reprezentuję kobiety oraz ich rodziny w postępowaniach toczących się przeciwko osobom udzielającym im świadczeń medycznych.
Jestem z Tobą na każdym etapie walki o Twoje prawa.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

,,Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów”

Luiza Slychan05 lutego 2022Komentarze (0)

Witaj Kochana!

Dziś będzie zupełnie inaczej niż zwykle! 🙂

Nie będę pisała, ani o Twoich prawach, ani obowiązkach podmiotów medycznych.

Na łamach mojego bloga, wpisy takie pojawiały się będą regularnie. Znajdziesz je zawsze wybierając kategorię: ,,Poza gabinetem” 🙂

Tym razem, zapraszam Cię na filiżankę pysznej kawy lub ulubionej herbaty. Gotowa? Usiądź więc wygodnie, a ja polecę Ci pierwszą z książek, które warto przeczytać.

,,Żadna inna dziedzina medycyny nie wzbudza tylu emocji. Żadna nie jest tak obciążona pozamedycznymi okolicznościami ani uwikłana w zależności światopoglądowe i polityczne.”

,,Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów.”

Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów.Autorką książki jest dziennikarka Iza Komendołowicz.  Książka napisana jest w formie wywiadu. Zawarto w niej szokujące i dramatyczne opowieści lekarzy. Historie te miały miejsce za drzwiami gabinetów ginekologicznych oraz na salach porodowych. Jak ujęła to autorka ,,Samo życie z perspektywy lekarzy i pacjentek”.

Nie zgodzę się jednak, że cokolwiek dzieje się tu z perspektywy pacjentek. Zupełnie przeciwnie. W mojej ocenie, niestety nic tu nie dzieje się z perspektywy pacjentek. W książce wypowiadają się wyłącznie ginekolodzy, a każdy z nich ma jakąś swoją wizję świata.

 

Dlaczego polecam tę pozycję?

Nie ulega wątpliwości, że dla nas kobiet, ginekolog jest bardzo ważnym lekarzem. Stąd też uważam, że dobrze jest poznać myślenie osoby po ,,drugiej stronie”.

Są lekarze pasjonaci dla których dobro ich pacjentek jest najważniejsze. Niestety, są również lekarze hipokryci, traktujący swoje pacjentki nagannie. Niczym ”zło konieczne”. I od takich lekarzy moja Droga uciekaj najdalej jak możesz!

Uprzedzam Cię także, że obecnie książka jest troszkę nieaktualna. Od czasu jej wydania zmieniło się m.in. prawo aborcyjne. Mimo to uważam, że warto ją przeczytać i skonfrontować się z nieraz odmiennym zdaniem ginekologów w kontrowersyjnych kwestiach takich jak np. aborcja, czy zapłodnienie in vitro.

Jeśli jednak jesteś w ciąży, to na tym etapie Twojego życia, szczerze odradzam Ci tę pozycję. Jej lektura może Twoją wyobraźnię za bardzo rozkręcić.

Jakie tematy zostały w niej poruszone?

Dobre pióro autorki powoduje, że książka jest wciągająca i czyta się ją błyskawicznie. Kartki wręcz same uciekają! Książka podzielona jest tematycznie.

Czytelniczka znajdzie w niej 17 rozdziałów.

 1. Dziwne przypadki.
 2. Poród.
 3. Na śmierć i życie.
 4. Patologia.
 5. Zespół downa i inne wady.
 6. Aborcja.
 7. Młodociane matki.
 8. Gwałt.
 9. Ciąże pozamałżeńskie.
 10. Stare matki.
 11. In vitro.
 12. Hormony.
 13. Antykoncepcja.
 14. Rak.
 15. Ginekologia estetyczna.
 16. Mężowie.
 17. Ginekolog kobieta czy mężczyzna?

Czasami odnoszę wrażenie, że ginekologia to pewnego rodzaju temat tabu. Zresztą tak samo jak kwestie związane z naszą kobiecością.

Tematy rzadko poruszane. Niekiedy mówione wręcz szeptem.

Tak jakby, fakt pójścia do ginekologa był czymś wstydliwym i niezbyt dobrze widzianym. Oczywiście w wielkich miastach nie jest to tak odczuwalne, ale w mniejszych  już sama wizyta u ginekologa, może wzbudzić szereg plotek.

Chciałabym, abyś odnalazła tu wsparcie na każdym etapie swojego życia. Będę zachęcała Cię do tego abyś regularne się badała. Przy tym wszystkim, starała się będę uświadomić Ci jakie są Twoje prawa.

Proszę Cię, świadomie wybieraj lekarza do którego zamierzasz udać się na wizytę.

Z odwagą reaguj na naruszenie Twoich praw.

I pamiętaj, nigdy w trakcie wizyty u lekarza, bądź na oddziale ginekologiczno-położniczym nie powinnaś czuć się, ani zawstydzona, ani upokorzona.

 

Dziękuję Ci za wspólną filiżankę – w moim przypadku – pysznej kawy  🙂

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Zatwarnicki Słychan Adwokaci w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Zatwarnicki Słychan Adwokaci w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: